Yangın Eğitimi

egitim44 TEMEL YANGIN EĞİTİMİ

Tesis ve/veya kurumlarda ki en büyük risk ve hasarı bina içi alanlarda çıkabilecek bir yangın oluşturur. Bina içi alanlarda çıkan yangınlar tavan yüksekliğine ve ortam genişliğine de bağlı olmak üzere genel ofis alanlarında 90 saniye içinde söndürülemez hale gelecek ve bu aşamadan 4 dakika sonra ise çok katlı yapılarda bir üst katta ikincil yangınlar çıkacaktır. Bu süreç yanıcı sıvıların bulunduğu alanlarda saniyelerle ölçülmektedir.

Müfredat konuları tesis risklerini de içerecek şekilde olan Temel Yangın Eğitimi;

Bir kapalı alan yangınında risklerin ne olduğu, yangının nasıl ve hangi yöne büyüyeceği, alınması gereken ilk önlemler, ilk müdahale usulleri ve portatif tüp kullanımı ile hayatın idamesi veya korunması hakkında bilgi vermektedir.

30 (otuz) kişilik gruplara maksimum 1 (bir) gün teorik (asgari 4 saat) ve 1 (bir) saat fiili olarak verilmektedir.

Teori eğitimi esnasında yangınlara ilk müdahale usulleri, portatif tüp kullanımı ve K sınıfı yangın (kızartma yağ tavası yangınları) konusunda da bilgi verilecek olup, bu husus fiili eğitim aşamasında tekrar gösterilecektir.

Temel yangın teknikleri eğitimlerinin fiili aşaması 1 m2 yüzey alana sahip bir tank üzerinde B sınıfı (akaryakıt) yangına portatif yangın söndürme cihazları (CO2, HALOCARBON ve Kuru Kimyasal Toz) ile söndürme teknikleri verilir.

Diğer Eğitimlerimiz

kucuklogo
  • İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

F&S OSGB olarak, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında işyerlerinde çalışanların güvenlikli ve sağlıklı bir ortamda çalışmaları için, çalışanlara İş Güvenliği Eğitimleri verilmektedir.

egitim1
  • İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

F&S OSGB tarafından firmanız için görevlendirilen işyeri hekimleri, Resmi Gazetede yayınlanan çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik kapsamında….

Group of architects and engineers working at a construction site
  • AFET YÖNETİMİ

01.01.2013 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu ve 18 Haziran 2013 Günü 28681 sayılı kanunun Resmi Gazete de yayınlanan 11-12 ve 30.maddelerinde…

egitim3
  • YANGIN EĞİTİMİ

Tesis ve/veya kurumlarda ki en büyük risk ve hasarı bina içi alanlarda çıkabilecek bir yangın oluşturur. Bina içi alanlarda çıkan yangınlar tavan yüksekliğine ve ortam genişliğine ….

egitim44